ogłoszenia

Nissan president 1986

160,000 zł

Kraków, Woj. Małopolskie

Edit: z jakiegoś powodu zdjęcia jak bym ich nie skalował czy konwertował są jak z kalkulatora, dlatego po lepszą jakość zapraszam na google:

https://drive.google.com/drive/folders/1t-WRvmeHj0QMqNDTMTqUDihPND9EwB_x?usp=sharing

Oferuję na sprzedaż ciekawy i większości nieznany samochód jakim jest Nissan President z 1986 roku. Ten konkretny egzemplarz posłużył japońskiej firmie karoseryjnej jako baza pod zabudowę pogrzebową, co dodatkowo wpływa na unikatowość tej maszyny. Nissan ma znikomy przebieg 122,000 km, został ogarnięty mechanicznie oraz poddany kompleksowemu remontowi blacharsko-lakierniczemu. Jest zarejestrowany w Polsce jako zabytek.

Tyle słowem wstępu; kilka ciekawostek – Nissan President został stworzony z myślą o byciu konkurencją dla Toyoty Century i podobnie jak ona był dostępny wyłącznie na Japońskim rynku. Designem przypomina Cadillaci z lat ‘70 i ’80, bo właśnie na nich był wzorowany. Wyposażony został w silnik V8 o pojemności 4.4l (Y44), na elektronicznym wtrysku. Silnik sprzężony jest z 3-biegową, automatyczną skrzynią biegów.

Zabudowa w stylu buddyjskim została wykonana przez firmę karoseryjną, specjalizującą się w zabudowach pogrzebowych. Zabudowa może i wygląda na masywną ale waży jedynie ok. 350kg. Wykonana jest z lekkiego drewna, które następnie zostało zabezpieczone lakierem. Wszystkie elementy zostały wykonane ręcznie, łącznie z rzeźbionymi elementami drewnianymi i metalowymi ornamentami. Dach wykonany jest z miedziowanej blachy, która została zabezpieczona lakierem bezbarwnym. Wnętrze luku jest oświetlone halogenem i również ozdobione, między innymi haftowanym, materiałowym podbiciem sufitu.

Ten konkretny egzemplarz jest o tyle wyjątkowy wśród swojej kategorii, że duże bazy takie jak Nissany Presidenty z silnikami V8 pojawiają się niesłychanie rzadko na aukcjach, najczęściej są to Toyoty Crown z dwulitrowymi silnikami lub zachodnie bazy takie jak Cadillaci czy Lincolny. Dodatkowo do tej pory przetrwało więcej bogatych zabudów ze smokami, które są bardziej masywne i w całości złocone bądź srebrne, te bardziej podstawowe jak w tym przypadku są zdecydowanie rzadziej spotykane.

Dodatkowym akcentem są wyremontowane felgi firmy ATIWE z 1988r. które dodają całości charakteru i idealnie wpasowują się w design bryły samochodu.

Nissan przeszedł kompleksowy remont blacharsko-lakierniczy (zdjęcia do wglądu), podwozie i profile zamknięte zostały zakonserwowane, silnik przeszedł obsługę olejową, zostały wymienione filtry, płyn chłodniczy (po wcześniejszym wypłukaniu kanałów i chłodnicy), płyn wspomagania, zbiornik paliwa został odczyszczony z osadów i rdzy, a zawieszenie z przodu zostało nasmarowane (są tutaj kalamitki).

Samochód jest zarejestrowany na zabytek, jest sprawny, nadaje się do jazdy i jeździ się nim całkiem przyjemnie mimo jego gabarytów. Nie jest idealny ale niewiele mu do tego stanu brakuje.

Do zakupu zachęcam w szczególności przedsiębiorców pogrzebowych jako reklamę (Nissan niesamowicie zwraca uwagę na drodze), bądź fanom karawanów ponieważ tak jak wyżej, jest to unikatowy karawan nawet jak na swoją kategorię.

Do Nissana dorzucam szyty na wymiar pokrowiec i oryginalne maty zabezpieczające zabudowę, montowane na klipsy.

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image