ogłoszenia

GMC safari 1987

47,500 zł

Konstancin-Jeziorna, Woj. Mazowieckie

GMC SAFARI – 1987 / pierwsza generacja.
Czyli szlachetniejszy brat bliźniak debiutującego w 1985 roku CHEVY ASTRO, w absolutnie unikatowym i w pełni oryginalnym stanie! Jedyny taki w Polsce i jeden z kilku w Europie (wg aktualnego stanu ogłoszeń) egzemplarz wspaniałego amerykańskiego vana z lat 80-tych.

W aucie jest wszystko w oryginale, tak jak wyjechał z fabryki, łącznie z dywanikami w kolorze dopasowanym do tapicerki i bardzo efektownego, niebieskiego wnętrza. Klasyczny i znany z całej gamy GM napęd 4.3L V6 + skrzynia TH700 + RWD, co zapewnia optymalne osiągi i przyjemne, bezproblemowe użytkowanie. Sam motor całe swoje życie napędzany był tylko benzyną, ale w cenie dokładam kompletną instalację gazową renomowanej firmy IMPCO (dedykowaną do tych silników). Instalacji ostatecznie nie zamontowałem, pozostawiając auto w oryginale i akceptując w sumie całkiem przyzwoite jak na tę pojemność i moment obrotowy spalanie 95-ki na poziomie 13L w mieście i 10L w trasie. Instalacja została zdemontowana z Chevroleta Monte Carlo, jest kompletna i w bardzo dobrym stanie, ważność 70L butli do 2028 r. Cudownie gruby welur czyni wnętrze bardzo przytulnym i wygodnym, siedzenia sprężyste, schowki, lampki, podłokietniki, wszystko działające i na miejscu, autem można komfortowo ruszyć w trasę i cieszyć się z doświadczenia jazdy, której próżno szukać we współczesnych autach.

W ciągu ostatnich 3-ech lat wykonano następujące prace:
– piaskowanie i malowanie proszkowe oryginalnych felg GM na czarny połysk
– nowy komplet opon Yokohama Geolandar A/T
– nowa przednia szyba z blendą przeciwsłoneczną
– regeneracja i serwis hamulców bębnowych tył
– regulacja i smarowanie całego zawieszenia (kalamitki itp.)
– regularna wymiana olejów w dyfrze, silniku, skrzyni + filtry
– zdjęta góra silnika, zrobiona głowica, nowy komplet uszczelek itp.
– założony krótszy pasek z obejściem klimy (klima świadomie odłączona, co można oczywiście przywrócić)
– nowa pompa wody
– nowe lampy tył
– akumulator
– przednie lampy LED (jedyny customowy wybryk, ale super świecą! oczywiście można szybko wrócić do oryginału)
– wiosną 2022 kapitalny remont skrzyni i złożona na nowych podzespołach
– korekta układu wydechowego (przelot zamiast środkowego tłumika – mruczy pięknie)

Auto jest w perfekcyjnym stanie mechanicznym, ponieważ musiało takie być: wielokrotnie używane do wyjazdów wakacyjnych, a także przez długi czas jako daily car, zawsze odpalające od pierwszego zakręcenia, nigdy nie zawiodło, a ze zrobionym motorem i skrzynią posłuży nowemu właścicielowi jeszcze długi czas. Nie ma mowy o żadnych „rzeczach do zrobienia”, „projekcie do dokończenia” – wsiadasz, jeździsz i raz na jakiś czas odpowiadasz ciekawskim na stacjach benzynowych, że to nie do końca auto „Drużyny A” 🙂 bo oni jeździli starszym i większym jego bratem Vandurą.

Samochód jest też w bardzo dobrej kondycji blacharskiej, wszystkie elementy zdrowe, blacha jak dzwon, zero korozji, drobne zadrapania jak to w 35-letnim aucie, spód wzorowy – miałem zamiar przed zimą robić zabezpieczenie podwozia, ale zapadła decyzja o sprzedaży, dzięki czemu można jeszcze obejrzeć cały dół w oryginale i nie będzie zagadki co było pod spodem. W aucie malowałem słupek A od strony pasażera (wgniotka), drzwi od strony kierowcy (wichura wyrwała mi je z ręki i drzwi uderzyły w mur) oraz dach, z którego schodził klar – pomalowałem na czarny połysk, auto nabrało charakteru. Jedynym brakiem jest brak podsufitki, której nie udało się uratować, był pomysł na sufit w drewnie, ale odstąpiłem od niego, zostawiam to nabywcy, można konsekwentnie wrócić do oryginału, można też poszaleć.

Auto zarejestrowane na zabytek, ubezpiecznie 300zł rocznie bez obowiązku wznawiania, przegląd bezterminowy, więc nie ma potrzeby płacenia za niego co roku, co daje śmieszne wręcz koszty utrzymania pojazdu. Przebieg w milach. Zgadzam się na oględziny w stacji kontroli / warsztacie, dojazd na koszt kupującego. Nie zamieniam się, nie sprzedaję samej instalacji LPG, nie negocjuję przez telefon. Jest to moje prywatne auto, użytkowane zgodnie z przeznaczeniem czyli bez wożenia cementu itp, zadbane, kochane i z wielkim żalem będę się z nim rozstawał, mając świadomość, że takiego egzemplarza już nie spotkam.

Więcej zdjęć na OTOMOTO: https://www.otomoto.pl/oferta/gmc-safari-gmc-safari-unikatowy-stan-vanlife-ID6EYGRk.html

Zapraszam do kupna.

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image