ogłoszenia

Mercedes-Benz Klasa C 230 K Sport

58,000 zł

Katowice, Woj. Śląskie

Post grzecznościowy, osoby zainteresowane proszę o kontakt z właścicielem przez otomoto:

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-c-wyjatkowy-c230-sport-kompressor-mille-miglia-ID6EBKbh.html

Treść ogłoszenia:
Sprzedaję wyjątkowy samochód z mojej kolekcji, jakim jest Mercedes-Benz W202 C230 Sport z Kompresorem w bardzo rzadko występującej wersji „Mille Miglia”.
Samochód zakupiłem osobiście w Niemczech. Poprzednim i jedynym właścicielem był Pan (rok ur. 1940), pracownik fabryki Mercedesa w Stuttgarcie.
Przez 26 lat posiadania samochodu przejechał nim 84 tys. km, ponieważ używał go jedynie w letnie weekendy. Samochód nigdy nie był używany zimą.
Samochód jest od nowości przechowywany w garażu, co najlepiej widać po stanie zachowania blachy, lakieru, elementów plastikowych i deski rozdzielczej.

Stan samochodu zarówno techniczny jak i wizualny jest idealny.

Mercedes posiada najlepszy (jak na tamte czasy) silnik z Kompresorem bardzo wytrzymały i dający (prócz późniejszej odmiany AMG) najlepsze osiągi.

Ponadto wnętrze to bardzo rzadka wersja „Mille Miglia” – wypuszczona z okazji 50 lecia startu Mercedes i Stirling Mossa we włoskim wyścigu.

Jest to również wersja „Sport”, która charakteryzuje się m.in. „karbonowymi” dodatkami w środku oraz obniżonym fabrycznie zawieszeniem.

Ze względu na stan zachowania, jednego właściciela oraz wersję wyposażenia, Wojewódzki Konserwator Zabytków osobiście wyraził zgodę na wpis do ewidencji zabytków, mimo że samochód nie spełnia wymogu wieku (30 lat).

Oczywiście proces ten wymagał załatwienia przeze mnie dużej liczby dokumentów tj. opinia rzeczoznawcy PZM, biała karta, specjalny przegląd na stacji diagnostycznej itd.
Stąd też jestem pewien stanu technicznego pojazdu, historii, jak i zgodności wszystkich części z oryginałem.
Wszystkie dokumenty posiadam, zarówno ww. jak i te niemieckie.
W razie potrzeby, oczywiście można zarejestrować samochód na „normalne” białe blachy.

Samochód używałem bardzo mało, jedynie przy dobrej pogodzie. Jeździ i wygląda, jak marzenie. Zdobił moją kolekcję, ale ze względu na brak miejsca i zbliżające się targi, zdecydowałem się na sprzedaż.

Cena jest do niewielkiej negocjacji, ale dopiero po obejrzeniu samochodu osobiście.

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image

Car Image